Naciśnij ESC aby zamknąć

Nasilają się ataki internetowe na instytucje finansowe

Ataki typu phishing przeciw klientom instytucji finansowych nasilają się i są kierowane do coraz węższej grupy wybranych celów.

Według danych Centrum Przeciwdziałania Oszustwom Internetowym RSA Cyota (RSA Cyota Anti-Fraud Command Center) od początku 2006 roku najszybciej rozpowszechniającą się metodą oszukiwania klientów instytucji finansowych jest phishing. W ciągu ostatnich 4 miesięcy zanotowano 48-proc. wzrost liczby ataków tego typu.

Ciekawą tendencją jest koncentracja ataków. Od dwóch miesięcy wzrasta liczba wszystkich ataków a jednocześnie spada liczba celów. Według RSA Cyota we wrześniu br. zaatakowano 156 instytucji finansowych. Jest to mniej niż sierpniu (162) i wyraźnie mniej niż w rekordowym pod tym względem lipcu, kiedy to zaatakowano 195 instytucji.

Celem ataków we wrześniu br. były najczęściej instytucje amerykańskie (75%). 20% zaatakowanych to firmy europejskie, a pozostałe 5% to przeważnie instytucje azjatyckie. Ataki są najczęściej przeprowadzane z terytorium USA (63%), a w dalszej kolejności z Niemiec (9%) i Australii (7%).

Źródło: CEO

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.