Naciśnij ESC aby zamknąć

Testy firmy NSS Labs kłamią?


Niedawno owa firma przeprowadziła badania dotyczące bezpieczeństwa i wrażliwości przeglądarek internetowych na złośliwe oprogramowanie. Z badań wynika, że to właśnie Internet Explorer 8 ma najwyższy poziom bezpieczeństwa. Lecz czy oby na pewno?

Microsoft „otrąbił” wyniki badań, które wywołały niemałe kontrowersje. Gigant z Redmond zleca badania firmie NSS Labs, a przeglądarki, które brały udział w badaniu (tj. Firefox, Safari, Chrome) bazują na tej samej czarnej liście niebezpiecznych witryn, czyli Google SafeBrowsing. Mimo to przeglądarki uzyskują różne wyniki.

Jak podaje serwis Tech.wp.pl: „Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, w następstwie podobnego testu NSS Labs, którego wyniki ogłoszono w sierpniu 2009 r., producenci przeglądarek Firefox, Safari i Chrome zwrócili się do Laboratoriów o udostępnienie dokładnych danych dotyczących procedury testowej i metodologii. Nie otrzymali ich.” Wiec coś tu jest nie tak…

Źródło: tech.wp.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.