Naciśnij ESC aby zamknąć

Szyfrowanie SSL w Gadu-Gadu

Specjalnie dla portalu HACK.pl w sprawie wprowadzenie SSL w komunikatorze Gadu-Gadu wypowiedział się rzecznik prasowy firmy – potwierdził wcześniejsze zapowiedzi – będzie szyfrowanie SSL w Gadu-Gadu!

Wprowadzenie SSL związane jest z polityką zwiększania bezpieczeństwa w Gadu-Gadu. Uruchomienie usługi SSL będzie odbywało się testowo i w sposób stopniowy. Użytkownicy zainteresowani przystąpieniem do testów, będą mogli się zgłaszać poprzez wypełnienie specjalnego formularza on-line – już wkrótce dostępnego na stronie http://bezpieczne.gadu-gadu.pl

W jakim celu i komu potrzebne jest SSL? SSL służy głównie do szyfrowania przesyłanych poufnych danych, np. numerów kont, kart kredytowych lub tych informacji, które z punktu widzenia internauty powinny być poufne. Usługa szyfrowania zazwyczaj występuje w Internecie jako osobna opcja, świadomie wybierana przez użytkownika – najczęściej bowiem szyfrowanie nie jest wykorzystywane domyślnie, o czym świadczą liczne darmowe konta e-mail czy zwykłe przeglądanie większości stron WWW w globalnym internecie. Szyfrowanie uruchamia się dopiero, gdy na przykład korzystamy z konta banku
internetowego.

Wprowadzenie SSL to kolejny krok w ramach zwiększania bezpieczeństwa w Gadu-Gadu. Jarosław Rybus przypomina, że w połowie września został udostępniony użytkownikom Gadu-Gadu bezpłatny, prosty w obsłudze program o nazwie Bezpiecznik, usuwający złośliwe oprogramowanie.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.