Naciśnij ESC aby zamknąć

Szkolne hackerki aresztowane

Dwie nastolatki z Trenton w stanie Ohio zostały aresztowane za włamanie się na szkolną stronę internetową i dokonanie na niej zmian.

Licealistki jak się okazało nie wykazały się szczególnymi umiejętnościami bowiem pozyskały hasło na konto nauczycielskie.

Licealistkom najwyraźniej nie podobał się plan zajęć i postanowiły go nieco zmodyfikować. Mimo iż dyrektor oficjalnie ogłosił, że w poniedziałek lekcje zaczynać się będą godzinę później, nastolatki postanowiły uwolnić pierwszy dzień tygodnia od zajęć.

Szkolna strona internetowa zawiera wiele przydatnych informacji dotyczących szkoły, jej pracowników oraz zajęć. Nastolatki skusiły się jednak wyłącznie o „drobne” zmiany w komunikacie dotyczącym przesunięcia zajęć.

Dostęp do zarządzania stroną posiada wyłącznie grono pedagogiczne, któremu prawdopodobnie hasło zostało wykradzione a następnie wykorzystane do własnych celów.

Informacje na stronie zostały poprawione a dwóm nastoletnim włamywaczkom postawiony został zarzut nieuprawnionego korzystania z zasobów serwisu szkolnego oraz włamania się do prywatnych zasobów.

Źródło: wide.pl