Naciśnij ESC aby zamknąć

Szkodliwy kod atakuje Firefoksa

Nowo odkryty keylogger udaje rozszerzenie przeglądarki Firefox. Koń trojański FormSpy monitoruje ruchy myszy oraz naciśnięcia klawiszy i w ten sposób kradnie hasła, nazwy użytkownika czy numery kart bankowych. Jeden z modułów szkodliwego kodu jest również odpowiedzialny za szpiegowanie ruchu wychodzącego z komunikatorów, sesji FTP oraz ruchu związanego z odbieraniem i wysyłaniem poczty. Wszystkie zebrane w ten sposób informacje przesyłane są na zdalny serwer.

FormSpy zaczął rozprzestrzeniać się w listach elektronicznych, które rzekomo pochodzą od sieci handlowej Wal-Mart i zawierają w załączniku rachunek. “Po uruchomieniu załącznika trojan pobiera i instaluje dwa komponenty: keyloggera i sniffera” – mówią specjaliści.

Sam trojan udaje firefoksową wtyczkę o nazwie Numberedlinks 0.9. Normalnie umożliwia ona przeskakiwanie pomiędzy zamieszczonymi na stronie WWW linkami za pomocą klawiatury. “Koń trojański instaluje się bezpośrednio do folderów Firefoksa, bez pytania o potwierdzenie instalacji” – dodają eksperci. Na liście zastosowanych rozszerzeń pojawia się następnie Numberedlinks 0.9.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.