Naciśnij ESC aby zamknąć

Atak na antywirusy

Specjaliści zajmujący się bezpieczeństwem komputerowym ostrzegają internautów przed krążącym w sieci e-mailem, który udając list od jednego z producentów programów antywirusowych, stanowi poważne zagrożenie dla systemów komputerowych.

Fałszywy list elektroniczny w rzeczywistości służy cyberprzestępcom do uniemożliwienia aktualizowania oprogramowania antywirusowego zainstalowanego na zaatakowanym komputerze. W treści listu zamieszczono informację, że maszyna jego odbiorcy jest zarażona wirusem w32.aplore@mm. Znajduje się tam również link, który rzekomo usuwa wirusa. Po kliknięciu na link uruchamiany jest kod, który przeprowadza takie zmiany w konfiguracji komputera, że oprogramowanie antywirusowe przestaje się aktualizować. Fałszywy e0mail został najpierw odkryty w Azji, skąd informacje o nim przekazano do Europy i Ameryki.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.