Naciśnij ESC aby zamknąć

Student krakowskiej AGH wygrywa 3-miesięczną praktykę w firmie Cisco

Trzech studentów zostało wyróżnionych w polskiej edycji konkursu Cisco University Prize. Cisco University Prize jest konkursem przeznaczonym dla studentów kierunków technologicznych. Do konkursu przystąpiło 60 studentów z 8 miast w Polsce. Uczestnicy musieli przygotować odpowiedzi na trzy pytania związane z rozwojem technologii informatycznych i sieciowych m.in. z wprowadzeniem IPv6, rozwiązaniami Cloud computing oraz wizją zmian w trybie i sposobie pracy w ciągu najbliższych 10 lat.

Cisco_Univesity_Prize_Winners2.jpg


Nadesłane aplikacje zostały przeanalizowane przez koordynatora ds. współpracy  ze szkołami wyższymi w firmie Cisco a najlepsi kandydaci zostali zaproszeni do telefonicznej rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim. Podczas rozmowy kandydaci mieli za zadanie przedstawić swoje zainteresowania w zakresie technologii sieciowych oraz zaprezentować swoje kwalifikacje “miękkie”. Wybrani kandydaci zostali zaproszeni na osobiste spotkanie z dyrektorem technicznym firmy Cisco, który wyselekcjonował zwycięzców konkursu. Nagrody zostały przyznane tym studentom, którzy wykazali się wiedzą technologiczną, najwyższymi umiejętnościami oraz kwalifikacjami merytorycznymi.

Główną nagrodą, za zajęcie pierwszego miejsca, jest możliwość odbycia 3-miesięcznych, płatnych praktyk w biurze firmy Cisco w Warszawie. Praktyka studencka będzie odbywała się w zespole technicznym firmy Cisco. Nagrodą za drugie miejsce jest urządzenie Linksys Home Media Hub natomiast za trzecie miejsce kamera HD Cisco FLIP Camcorder.

Zwycięzcą pierwszego miejsca w tegorocznej edycji konkursu jest Wojciech Gertz, student Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Drugie miejsce w konkursie zajął Grzegorz Świstowski, również z Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Natomiast trzecie miejsce zajął Jacek Frankowski, student Politechniki Łódzkiej. Wszyscy laureaci są studentami lub absolwentami programu Cisco Networking Academy

„We współpracy z polskimi uczelniami inwestujemy w kształcenie przyszłych inżynierów i wzbogacanie ich wiedzy – naszym zdaniem wykwalifikowane kadry inżynierskie przyczyniają się w znacznym stopniu do budowy społeczeństwa informacyjnego w naszym kraju” – powiedział Paweł Malak, dyrektor generalny firmy Cisco w Polsce. „Cieszy nas duże zainteresowanie konkursem Cisco University Prize. Nadesłane odpowiedzi były dobrze przemyślane oraz niezwykle inspirujące i świadczą o doskonałym rozumieniu kierunków, w jakich zmierza rozwój nowych technologii.”

Nagrody zostały przyznane podczas spotkania laureatów konkursu z pracownikami polskiego biura Cisco. Podczas spotkania odbyła się również sesja Telepresence z laureatami konkursu Cisco University Prize z Arabii Saudyjskiej.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.