Naciśnij ESC aby zamknąć

Firma McAfee zostanie przejęta przez Intela

intel-logo.pngmcafee_logo2.gif

Firmy Intel i McAfee ogłosiły porozumienie dotyczące przejęcia wszystkich akcji firmy McAfee przez firmę Intel za ok. 7,7 mld dolarów. Transakcja zostanie zakończona po zatwierdzeniu przez akcjonariuszy i regulatorów oraz spełnieniu innych warunków przewidzianych w porozumieniu.

Firma McAfee, czołowa firma zajmująca się wyłącznie bezpieczeństwem informatycznym, która w ostatnim roku osiągnęła dwucyfrowy wzrost przychodów i prawie 80-procentowy wzrost marży brutto, stanie się wtedy firmą zależną działającą w strukturach grupy ds. oprogramowania i usług firmy Intel.

To przejęcie wskazuje na fundamentalne znaczenie bezpieczeństwa informatycznego w dzisiejszym świecie oraz wagę, jaką firma Intel przywiązuje do bezpieczeństwa – obok wydajności, zużycia energii i komunikacji. Dotychczasowe podejście do spraw bezpieczeństwa nie w pełni bowiem umożliwia zapewnienie bezpieczeństwa miliardom nowych urządzeń podłączanych do Internetu: telefonów komórkowych, urządzeń bezprzewodowych, telewizorów, samochodów, urządzeń medycznych, bankomatów itp., zwłaszcza w sytuacji lawinowego wzrostu zagrożeń internetowych.

Więcej szczegółów można znaleźć w informacji prasowej firmy McAfee, która jest dostępna (w języku angielskim) pod adresem: http://newsroom.mcafee.com/article_display.cfm?article_id=3678.

[quote]Decyzja firmy Intel o zakupie przedsiębiorstwa dostarczającego oprogramowanie do ochrony komputerów jest wyraźnym sygnałem dla branży i inwestorów, że bezpieczeństwo jest podstawą przyszłych usług i produktów w dziedzinie informatyki. Co ważne dla obecnych i przyszłych klientów, zasoby Intela umożliwią McAfee zapewnienie ochrony różnym urządzeniom i punktom końcowym, czyli osiągnięcie tego, co inni producenci, jak np. Trend Micro, już uzyskali dzięki wykorzystaniu infrastruktury Smart Protection Network. Jednakże model z wbudowanym oprogramowaniem zabezpieczającym różni się diametralnie od modelu, w którym zabezpieczenia nie są bezpośrednio powiązane ze sprzętem. Klienci mają więc dobrą okazję, aby przyjrzeć się ofertom swoich partnerów ds. zabezpieczeń i ocenić, czy rzeczywiście otrzymują te usługi, których potrzebują.[/quote] komentuje Eva Chen, dyrektor generalny firmy Trend Micro, lidera w dziwdzinie zabezpieczeń internetowych.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.