Naciśnij ESC aby zamknąć

Statystyki pochodzenia malware


Kraje największej aktywności rozsyłanego spamu zostały poddane nowym badaniom, które potwierdzają że odległości miedzy myśliwym a zwierzyną są kilkutysięczno kilometrowe.

Paul Wood z firmy MessageLabs powiedział: „Duża część ataków są wysyłane z legalnych kont pocztowych, które są zlokalizowane w USA, a zatem adresu IP serwera poczty nie jest użytecznym wskaźnikiem prawdoboidobieństwa pochodzenia ataku. Analiza adres IP nadawcy, a nie adres IP serwera pocztowego, odsłania prawdziwe źródło tych ataków”.

Na 3 miejscu rozsyłania złośliwego oprogramowania droga E-mail są Stany Zjednoczone (36,6%). Lecz firma MessageLabs zaczęła badać właściwą lokalizację nadawców i okazało się że to jednak Chiny (28,2%) i Rumunia (21,2%) są winowajcami a nie USA (13,8%). Taki raport wydała firma MessageLabs w marcu, który można znaleźć tutaj.

Źródło: TheRegister.com

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.