Naciśnij ESC aby zamknąć

Spamerzy kontrolują Yahoo!

Firma MessageLabs poinformowała o możliwości wykorzystywania przez spamerów serwerów Yahoo! w celu efektywniejszego wysyłania niepożądanych wiadomości. Celem spamerów stał się mechanizm DKIM (DomainKeys Identified Mail), odpowiedzialny za cyfrowe podpisywanie nagłówków wiadomości.

Cyfrowo podpisane wiadomości sprawdzane są przez filtry antyspamowe, w celu określenia autentyczności źródła danego maila. Spamerzy wysyłają niechciane wiadomości poprzez SMTP z wykorzystanie serwerów Yahoo!, przy zapewnieniu, że przesyłka jest odpowiednio podpisane przez DKIM.

Jak ustaliło MessageLabs wszystkie wiadomości pochodzą z jednego płatnego serwera, obsługującego usługę Yahoo! Plus.

Do zakładania kont pocztowych na Yahoo! spamerzy używają skryptów, które prawdopodobnie są w stanie omijać kody CAPTCHA. Za rozsyłanie spamu poprzez Yahoo! odpowiedzialna jest grupa „Canadian Pharmacy”. W ostatnim czasie członkowie grupy założyli 1,127 unikalnych kont, za pośrednictwem których wysyłali spam.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.