Naciśnij ESC aby zamknąć

Skazany za atak na MySpace

Sąd w Los Angeles wydał wyrok w sprawie twórcy pierwszego samodzielnie rozprzestrzeniającego się robaka, który atakował komputery korzystając z techniki cros-site scripting (XSS).

Samy Kamkar miał 19 lat gdy przeprowadził w 2005 roku atak na serwis MySpace.

Sąd skazał go na 3 lata nadzoru kuratora i 90 dni prac społecznych. Ponadto musi wyrównać straty, które poniósł zaatakowany serwis oraz ma zakaz korzystania z Internetu dla celów prywatnych.

Kamkarowi udało się ominąć zabezpieczenia MySpace’a i w ciągu kilku godzin do swojego profilu na MySpace dodał około miliona “przyjaciół”. Ponadto w profilu każdej z jego ofiar pojawił się napis “Samy jest moim bohaterem”.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.