Naciśnij ESC aby zamknąć

Holendrzy skazani za przestępstwa internetowe

Dwóch Holendrów zostało skazanych za włamania do milionów komputerów na świecie. Za pośrednictwem cudzych pecetów dokonywali przestępstw internetowych – donosi serwis CNET.

Mężczyźni skazani zostali jeden na 2 lata drugi na 18 miesięcy pozbawienia wolności. Obaj jednak wyjdą na wolność, ponieważ zdążyli już odbyć wyznaczoną przez sąd karę.

Do przejmowania kontroli nad komputerami hakerzy używali trojana o nazwie “Toxbot”. Z zainfekowanych pecetów wykradane były dane personalne właściciela m.in. numery kart kredytowych.

Przejmowali oni również ich konta w takich serwisach jak eBay czy PayPal i korzystając z wykradzionych danych kupowali na koszt ofiary sprzęt elektroniczny.

Zdaniem ekspertów takie grupy przestępcze są obecnie jednym z największych zagrożeń dla użytkowników internetu.

Wartko przypomnieć ,że były dwie wersje tronaja Toxbot i Toxbot.B, które rozprzestrzeniały się wykorzystując błędy z zabezpieczeniach systemów operacyjnych z rodziny Windows. Po zainfekowaniu komputera obie wersje Toxbot nawiązywały połączenie z predefiniowanym serwerem IRC i zaczynał pobierać na dysk pliki.

Źródło: CNET, Gazeta.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.