Naciśnij ESC aby zamknąć

Serwery Ubuntu zaatakowane przez hakerów

Hakerzy zaatakowali serwery sponsorowane przez firmę Canonical, która jest sponsorem projektu, sprzedaje support i konsulting do znanej dystrybucji Linuxa – Ubuntu.

Pięć z ośmiu serwerów zostało zatrzymanych z powodu stwierdzenia, że są one aktywnie wykorzystywane do ataków na pozostałe serwery.

Z tego co wiadomo to hakerzy dostali się do systemów poprzez działające, nieaktualizowane usługi FTP. Nie było również używane SFTP ani inny protokół pozwalający na szyfrowanie danych.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.