Naciśnij ESC aby zamknąć

SELinux – Administracja i zarządzanie polityką bezpieczeństwa

SELinux (Security-Enhanced Linux) to rozwiązanie autorstwa Amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) znacząco podnoszące poziom bezpieczeństwa systemu Linux. Projekt przeznaczony jest przede wszystkim dla systemów korporacyjnych o podwyższonym stopniu ryzyka, jak np. banki i instytucje finansowe, agencje rządowe i wojskowe, ale także dla małych i średnich firm, które chcą zapewnić infrastrukturze IT wysoki poziom bezpieczeństwa.

Szkolenie „SELinux – administracja i zarządzanie polityką bezpieczeństwa” skierowane jest przede wszystkim do osób chcących dowiedzieć się w szczegółowy sposób jak działa SELinux, w jaki sposób zarządzać mechanizmem polityki oraz co najważniejsze – w jaki sposób stworzyć politykę SELinuxową dla niezabezpieczonych usług. Uczestnicy szkolenia poznają również typowe metody ataków wykorzystywanych przez atakujących bezpośrednio w konfrontacji z SELinuxem.

Skupimy się także na bardzo szczegółowej analizie działania systemu Linux i pracujących w nim usług, aby w sposób bezpieczny i poprawny tworzyć polityki SELinuxowe. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas kursu pozwolą uczestnikom na sprawne zarządzanie zaawansowaną, a przede wszystkim przyszłościową technologią gwarantującą wysoki poziom bezpieczeństwa danych, usług oraz aplikacji pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Linux.

Szkolenie skierowane jest do: specjalistów ds. bezpieczeństwa systemów informatycznych – osób odpowiedzialnych za utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa infrastruktury IT w organizacji, pracowników działów IT – administratorów systemów, administratorów bezpieczeństwa, programistów systemowych, osób zainteresowanych tematyką SELinux chcących podnieść poziom swojej wiedzy.

Data: 23-26 czerwca
Miejsce: Centrum Konferencyjno-Kongresowe
ul.Bobrowiecka 9, Warszawa

Koszty uczestnictwa:

3980 PLN – Promocja: Tylko teraz przy zgłoszeniu przesłanym do 17 czerwca 2009 roku!

6500 PLN – przy zgłoszeniu przesłanym po 17 czerwca 2009 roku

Dodatkowe informacje i zapisy:
Akademia Linux Magazine
www.alm.org.pl
[email protected]
tel.: (022) 642 25 19
faks: (022) 642 70 05

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.