Naciśnij ESC aby zamknąć

Rosyjscy hakerzy włamali się do Białego Domu

Według raportu CNN, rosyjski rząd jest odpowiedzialny za atak hakerów na Biały Dom. W rozmowie z reporterem Evanem Perezem, CNN przyznało, że hakerzy byli w stanie dostać się do grafiku prezydenta Baracka Obamy i odczytać informacje dotyczące jego rozmów.

Według anonimowego źródła, ten cyberatak jest powiązany z podobnym incydentem z 2014 roku, kiedy za cel wzięto Departament Stanu. Jeden z urzędników przyznał, że w trakcie tamtego zajścia, hakerzy zawładnęli systemem, jednak skutki ich działania nie są znane. Eksperci od zabezpieczeń twierdzą, że akcja rozpoczęła się właśnie w Departamencie Stanu, skąd przeniosła się do siedziby prezydenta poprzez e-mail, wysłany z adresu elektronicznego właśnie tego wydziału.

Według urzędników, hakerzy nie zdobyli tajnych informacji, jednak to, do czego udało im się dotrzeć można zakwalifikować jako poufne.

W śledztwo zaangażowały się FBI oraz Secret Service.

Biały Dom wydał stosowny komunikat, dotyczący tego zajścia:

[i]Ten raport nie odnosi się do nowego wydarzenia. Jest raczej rodzajem spekulacji na temat tego, czy powinien nas martwić zakres niedozwolonych działań, których w ostatnim czasie doświadczyliśmy. Każdą tego typu sytuację traktujemy bardzo poważnie. Również w tym przypadku podjęliśmy odpowiednie środki, aby zapobiec kolejnym atakom. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, nie zamierzamy przypisywać tego aktu żadnym grupom ani osobom.[/i]

Źródło: www.newsweek.com

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.