Naciśnij ESC aby zamknąć

Relacja z ostatnich prac

W ostatnim czasie wykryłem kilka bardziej lub mniej poważnych luk w popularnym oprogramowaniu. O niektórych lukach i spostrzeżeniach chciałbym poinformować. Równolegle, chciałbym zachęcić do pisania do nas, informowania o ważnych wydarzeniach, przesyłania prac, które moglibyśmy zamieścić na łamach wortalu.

Poniżej przedstawiam kilka z ostatnio wykrytych luk w oprogramowaniu:

WSFTP Null Pointer Dereference Remote Denial of Service Vulnerability
http://www.securityfocus.com/bid/23584

RaidenFTPD Multiple Remote Denial of Service Vulnerabilities
http://www.securityfocus.com/bid/23570

NetSprint Ask IE Toolbar Multiple Denial of Service Vulnerabilities
http://www.securityfocus.com/bid/23535

NetSprint Toolbar ActiveX Denial of Service Vulnerability
http://www.securityfocus.com/bid/23530

Pierwsza z podatności dotyczy zarówno WS_FTP 2007 Home, jak i WS_FTP 2007
Professional. Znalazłem także kilka innych podatności serwerów FTP, informacje
powinny niedługo ujrzeć światło dzienne. Także produkt WhatsUp firmy Ipswitch
zawiera poważną lukę, o której napiszemy wkrótce.

Równocześnie, chciałbym poinformować o właśnie rozpoczynającym się w ramach
HACKPL projekcie dotyczącym badań tematyki OOBE i LD.
Zapraszamy chętnych do współpracy!

Adres kontaktowy: portal (na) hack.pl

I na koniec. Jestem obecnie w trakcie tworzenia małego zbioru zadań matematycznych. Będzie to zbiorek zawierający około sto zadań z pogranicza matematyki, fizyki i czystego myślenia nieobarczonego słabościami protokołów opisu znanych człowiekowi. Mam nadzieję, że przyczyni się do rozwoju ludzi – kolejnych buntowników z wyboru, potrafiących szybko żyć i szybko umrzeć.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.