Naciśnij ESC aby zamknąć

Przetwarzanie w chmurze w służbie bezpieczeństwu

cloud-computing.pngSophos wykorzystuje przetwarzanie w chmurze (cloud computing) do przyspieszenia proaktywnej ochrony komputera. Endpoint Security and Data Protection 9.5 wprowadza technologię “Live Protection”; zapewnia natychmiastową ochronę przed najnowszymi szkodnikami bez konieczności aktualizowania oprogramowania.

Firma Sophos, ogłosiła dzisiaj dodanie technologii Live Protection do oprogramowania Sophos Endpoint Security and Data Protection. Ta nowa, bazująca na cloud computingu (przetwarzaniu w chmurze) architektura zapewnia ochronę przed zagrożeniami w czasie rzeczywistym oraz automatyczne zmiany konfiguracji w ustawieniach polityki bezpieczeństwa i ochrony danych. Upraszczając wprowadzenie proaktywnej ochrony, Sophos Live Protection automatycznie chroni sieci klientów przeciwko dzisiejszym szybko rozprzestrzeniającym się zagrożeniom – takim jak fałszywe antywirusy i ataki malware – jednocześnie minimalizując koszty związane z zarządzaniem bezpieczeństwem.

Trzy nowe technologie ochrony zostały wbudowane do oprogramowania Sophos Endpoint Security and Data Protection 9.5, aby wyeliminować pojawiające się zagrożenia – te z zewnątrz, jak i z wewnątrz sieci.

“Sophos Live Anti-Virus” blokuje do tej pory niewidziane zagrożenia poprzez natychmiastowe sprawdzanie podejrzanych plików w rozbudowanej bazie danych „w chmurze”, w której znajdują się informacje o znanych czystych i skażonych plikach – odpowiedź jest otrzymywana w ciągu kilku sekund, co oznacza, że odpada konieczność regularnego pobieranie aktualizacji z informacjami o najnowszych wirusach.

W oparciu o stale uaktualnianią bazę danych SophosLabs z ponad 11 milionami złośliwych adresów URL, „Sophos Live URL Filtering” blokuje w czasie rzeczywistym dostęp do adresów URL, które zostały uznane za udostępniające szkodliwe oprogramowanie. Zapewniając stałą ochronę, Live URL Filtering chroni komputery przed atakami malware niezależnie od tego, czy korzystamy z sieci w domu, w firmie czy w miejscu publicznym.

Sophos Runtime Behavior Detection” tworzy profile właściwości pliku, czyli jak plik wygląda (przed uruchomieniem) i co robi podczas wykonywania (HIPS), umożliwiając dokładne określenie złośliwego oprogramowania. Poprzez śledzenie zachowania pliku, SophosLabs skanuje bazę danych już istniejących profili w poszukiwaniu zgodności z malware – natychmiast informując użytkownika, jeśli go znajdzie.

Zespoły IT płacą firmom specjalizującym się w bezpieczeństwie, aby chroniły ich komputery przed złymi rzeczami, ale wielu dostawców zostawia klientom decyzję, co zrobić z podejrzanymi plikami”, wyjaśnił specjalista ds. produktu w Sophos, Jon Tait. „Nowa wersja oprogramowania Sophos likwiduje szum wokół tego problemu, podchodząc do niego z głową : podejrzane pliki są momentalnie sprawdzane w bazie danych dobrych i złych danych, a plik jest dopuszczany lub blokowany w mgnieniu oka. Wyniki wstępnych testów są imponujące – nowe wirusy są wyłapywane znacznie szybciej, co oznacza lepszą ochronę i mniej utrudnień dla użytkowników.”

Oprócz szerokiej gamy już wspieranych platform, Sophos Endpoint Security and Data Protection 9.5 rozszerza obsługę o środowiska wirtualne – Microsoft Hyper-V i system operacyjny VMWare vSphere. 

Wersję 9.5 wyposażono również we wzmocnioną ochronę przed modyfikacją ustawień bezpieczeństwa, uniemożliwiając zamierzone lub niezamierzone wyłączenie funkcji bezpieczeństwa, takich jak antywirus, firewall i system aktualizacji.

Ceny I dostępność

Sophos Endpoint Security and Data Protection sprzedawany jest z licencją subskrypcyjną na użytkownika i zawiera uaktualnienia produktów, aktualizacje i dostępu do pomocy technicznej 24x7x365. Dotychczasowi klienci ESDP mogą dokonać uaktualnienia do wersji ESDP 9.5 za darmo.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.