Naciśnij ESC aby zamknąć

Przestępstwo w Internecie nie jest anonimowe

Policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali parę młodych ludzi, którzy w ramach zemsty na byłej dziewczynie włamali się do jej konta e-mail i komunikatorów. Sprawcy zmienili hasła, a z konta rozsyłali obraźliwe e-maile. Rafał B. lat 22 i Sylwia D. lat 21 usłyszeli zarzuty utrudniania, zniszczenia i zmiany dostępu do danych teleinformatycznych. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

W grudniu do bielańskiej Komedy zgłosił się młoda kobieta, która złożyła zawiadomienie, o włamaniu się jej do skrzynki e-mailowej, komunikatorów i na konto w serwisie aukcji internetowych. Ponadto z jej konta były rozsyłane e-maile o obraźliwej treści i ogłoszenia o treści erotycznej. Pozmieniane zostały również hasła, co uniemożliwiło jej normalne korzystanie z Internetu. Kobieta nie podejrzewała nikogo o tak nikczemne zachowanie.

Sprawą zajęli się policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą. Funkcjonariusze pracujący nad ta sprawą ustalili z jakiego miejsca i komputera logował się sprawca. W niedługim czasie ustalili, że komputer, z którego dokonano zmian na kontach poszkodowanej należy do 21-letniej Sylwii D.

Wczoraj rano (15.03.2008r) policjanci zastukali do drzwi mieszkania 21-latki. Kobieta była bardzo zdziwiona widokiem policjantów. W trakcie przesłuchania okazało się, że z komputera korzystał jej chłopak 22-letni Rafał B., który kiedyś był chłopakiem pokrzywdzonej. Rafał B. został zatrzymany i przewieziony do Komendy.

Pomysłowej parze zostały przedstawione zarzuty za utrudnianie, niszczenie i zmianę dostępu do danych teleinformatycznych. Oboje przyznali się do winy. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Główna Policji