Naciśnij ESC aby zamknąć

Poprawiony Drupal

Drupal, popularny system zarządzania treścią, doczekał się kolejnych, wolnych od luk w bezpieczeństwie wersji. W wydaniach oznaczonych numerami 5.8 i 6.3 programiści usunęli takie błędy jak Cross-Site Request Forgery (CSRF) , Cross-Site Scripting (XSS) czy SQL Injection.

Oprócz wcześniej wymienionych błędów, istniała także możliwość przeprowadzenia ataku typu XSS z wykorzystaniem luki w module służącym do obsługi mechanizmu uwierzytelniania OpenID. Błąd stwarzał realną szansę na przejęcie danych uwierzytelnionych użytkowników

Zaleca się jak najszybszą aktualizacje do nowych wersji.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.