Naciśnij ESC aby zamknąć

Poprawione Safari

Apple opublikowało poprawioną wersję przeglądarki Safari. Poprawiono w niej błędy, które pozwalały na kradzież poufnych informacji, przeprowadzenie ataku i przejęcie kontroli nad systemem użytkownika. W Safari 4.0.5 załatano 16 “skrajnie krytycznych” błędów.

Jedna z dziur występowała w silniku WebKit i pozwalała na kradzież informacji za pomocą odpowiednio spreparowanej witryny.

Inne błędy w silniku umożliwiały doprowadzenie do awarii aplikacji lub uruchomienia szkodliwego kodu. Dotyczą one przeglądarki pracującej pod kontrolą Windows 7, Vista oraz XP.

Dziury załatano też w ColorSync, ImageIO oraz PubSub.

Źródło: www.arcabit.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.