Naciśnij ESC aby zamknąć

McAfee certyfikuje bezpieczeństwo chmury

Dziś rano firma McAfee ogłosiła program mający zwiększyć bezpieczeństwo usług przetwarzania w chmurze – McAfee Cloud Secure. Celem programu jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa – i poczucia bezpieczeństwa – użytkowników tego typu usług. Jednymi z pierwszych uczestników programu będą Amazon Web Services – pionier cloud computingu – i SuccessFactors, czołowy dostawca oprogramowania udostępnianego w modelu usługowym (‘Software as a Service’).

Jak pokazały wyniki niedawnego badania firmy IDC („New IDC IT Cloud Services Survey: Top Benefits and Challenges”, 15 grudnia 2009), niemal 90 procent ankietowanych uznało, że obawy dotyczące bezpieczeństwa są główną przeszkodą na drodze do wdrożenia usług opartych o przetwarzanie w chmurze. Nowy program bezpieczeństwa powinien więc przyspieszyć adopcję cloud computingu.

McAfee Cloud Secure:

– Doroczne certyfikowanie bezpieczeństwa usług świadczonych w modelu cloud computing – realizowane wspólnie z czołowym dostawcą certyfikatów. Certyfikowanie obejmie m.in. kwestie związane z bezpieczeństwem informatycznym i procesami biznesowymi itp.

– Codzienny, automatyczny audyt, wykrywanie i usuwanie podatności oraz raportowanie

– Wykorzystanie znaku bezpieczeństwa McAfee SECUREużywanego przez ponad 80 tys. sklepów internetowych i witryn na całym świecie. Przyznanie znaku McAfee SECURE wymaga przejście rygorystycznych testów bezpieczeństwa, przegląd praktyk biznesowych, certyfikowanie zgodności z przepisami i bieżącą ocenę podatności. W Polsce certyfikat McAfee SECURE ma m.in. system płatności elektronicznych dotpay.pl.

Więcej szczegółów można znaleźć w informacji prasowej, której tekst – w języku angielskim – jest dostępny pod adresem http://newsroom.mcafee.com/article_display.cfm?article_id=3633 oraz poniżej.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.