Naciśnij ESC aby zamknąć

Polski Internet ma 15 lat!

Dokładnie 15 lat temu – 17 sierpnia 1991 r. – z Polski za pośrednictwem połączenia TCP/IP wysłana została pierwsza wiadomość elektroniczna. Wydarzenie to uznawane jest za moment podłączenia naszego kraju do Internetu.
Pierwszą wiadomość wysłał Rafał Pietrak z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego do Uniwersytetu Kopenhaskiego. Pierwszym polskim komputerem podłączonym do Internetu był “pecet” pełniący funkcje routera z oprogramowaniem “ka9q” pod MS-DOS. W sierpniu 1993 r. na Wydziale Fizyki UW został uruchomiony pierwszy polski serwer WWW. Prowadził go zespół: Marcin Gromisz, Wojtek Bogusz, Kacper Nowicki, Michał Jankowski.

Pierwsza polska strona WWW powstała w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w 1993 r. www.fuw.edu.pl/~ajduk/indexold.html

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.