Naciśnij ESC aby zamknąć

Polska w czołówce spamerów świata

Firma Sophos, zajmująca się bezpieczeństwem komputerowym, opublikowała swój najnowszy raport “Top 12” pod względem wysyłania spamu w drugim kwartale 2006 roku.

W zestawieniu państw na niechlubnym pierwszym miejscu sklasyfikowano Stany Zjednoczone. Kolejne na liście spamerów to Chiny i Hong Kong, Korea Południowa, Francja, Hiszpania, a na szóstym miejscu Polska. Tabelę zamyka Tajwan i Japonia.

Na czele kontynentów znajduję się Azja (40.2 % globalnego spamu), drugie miejsce w tym niechlubnym rankingu zajęła Europa (27.1 % spamu). Europa tym samym po raz pierwszy w historii wyprzedziła Północną Amerykę.

Źródło: dobreprogramy

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.