Policja zatrzymała mężczyznę, który włamał się do Plus Banku

Jak informuje TVN24, policja zatrzymała hakera o pseudonimie "Polsilver". Mężczyźnie postawiono zarzut oszustwa komputerowego i prania brudnych pieniędzy. Podejrzany Tomasz G. przyznał się do stawianych mu zarzutów, złożył wyjaśnienia, a także zadeklarował współpracę z policją. Śledztwo w tej sprawie, która jest rozwojowa - prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga.

W mieszkaniu zatrzymanego policjanci znaleźli i zabezpieczyli komputery, nośniki pamięci, telefony komórkowe, karty SIM oraz pieniądze, które najprawdopodobniej pochodziły z przestępstw.

Mężczyzna włamał się do Plus Banku, ujawniając dane kilkuset klientów w sieci, kolejnym jego krokiem było wymuszenie 200 tys. złotych w zamian za poufność i nieudostępnienie danych pozostałych klientów. Nie wiadomo, czy okup został wpłacony.

Policja nie chce ujawniać w jaki sposób udało się zatrzymać mężczyznę. - "Mogę potwierdzić wyłącznie, że od 7 maja prowadzimy śledztwo dotyczące oszustwa komputerowego na szkodę Plus Banku" - powiedziała prokurator Renata Mazur, rzecznik prokuratury dla prawobrzeżnej Warszawy.

Źródło: tvn24.pl

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Fill in the blank.