Naciśnij ESC aby zamknąć

Policja zatrzymała oszustów komputerowych

Krakowska Policja zatrzymała 3 osoby, w wieku od 23 do 29 lat, które włamywały się do komputerów różnych firm i zmieniały numery kont na fakturach płatności. Tym sposobem firmy zamiast wpłacać pieniądze do banków przelewały je na konta podstawionych osób. Oszukali co najmniej kilkadziesiąt firm w całej Polsce.

Wczoraj krakowska Policja zatrzymała trzech mężczyzn w wieku 23 – 29 lat. Wszyscy są mieszkańcami Krakowa. Prowadzący sprawę policjanci z wydziału przestępczości gospodarczej komendy miejskiej policji w Krakowie podejrzewają ich o to , że w okresie ostatniego półrocza oszukali wiele firm na terenie całego kraju. Mężczyźni ci włamywali się do komputerów firm zmieniając na fakturach numery kont bankowych. Tym sposobem firma zamiast przelewać stałe płatności na konto banku przelewała je na konto podstawionej osoby.

W tej chwili szacuje się , że w ciągu półrocza oszukali co najmniej kilkadziesiąt firm ( może ich być ok. 100 ) wyłudzając z nich ok. 100 ( stu tysięcy złotych) i próbując wyłudzić dalsze pół miliona. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty licznych oszustw za co grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prowadzący sprawę policjanci przypuszczają , że osób zamieszanych w ten proceder jest więcej i przewidują dalsze zatrzymania.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.