Naciśnij ESC aby zamknąć

The Pirate Bay zyskuje coraz większą sławę

The Pirate Bay i młodzi właściciele tej strony osiągnęli kolejny poziom sławy. Nie są już tylko osobistościami Internetu. Vanity Fair zamieściło na swojej stronie 6-cio stronicowy artykuł dotyczący BitTorrenta, piractwa filmów, stron torrent, a w szczególności The Pirate Bay.

Artykuł nosi tytuł “Pirates of the Multiplex” i opisuje nową erę udostępniania filmów poprzez Internet za pomocą technologii takich jak BitTorrent. Autor artykułu opisuje swoje doświadczenia związane z UKNova – stroną torrent, na której miał konto. Dzięki niej mógł oglądać stare brytyjskie programy telewizyjne i wiele filmów. Powiedział, że “odmieniła ona jego życie”.

Później zaczyna pisać o jednej z najpopularniejszych stron torrent – The Pirate Bay. Podczas opowiadania o Neij (22 lata) i Gottfrid’zie (28 lat), właścicielach strony, opisuje ich jako normalnych ludzi, takich jak wszyscy użytkownicy, dzięki temu dużo zyskują na osobowości.

Należałoby się w takim razie zastanowić, w którym momencie ci administratorzy stali się tak popularni? Zajęło to sporo czasu. The Pirate Bay jest jedną z najlepiej znanych stron Internetu. I chociaż słowo “mininova” było jednym z najczęściej wyszukiwanych w Google, The Pirate Bay jest dobrze znane także prasie, głównie ze względu na to, że przeciwstawia się obowiązującym regulacjom w prawie autorskim, a także walczy o równy dostęp do materiału wszystkich użytkowników. Legalne działania ze strony szwedzkich władz i sposób, w jaki The Pirate Bay powróciło do swojej działalności były dokładnie przedstawione w różnych źródłach informacji na całym świecie oraz rozpatrywane pod różnymi kątami, z punktu widzenia użytkowników Internetu i artystów, których prawa są łamane.

Źródło: Torrent.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.