Naciśnij ESC aby zamknąć

Kolejne łaty dla PHP

Deweloperzy języka PHP postanowili pójść za ciosem i po załataniu w ubiegłym tygodniu 5. wersji swojego oprogramowania, poprawili błędy w wersji 4.

W PHP 5 odkryto kilka poważnych błędów, które załatano udostępniając wersję PHP 5.2.1. Obecnie opublikowano edycję 4.4.5, w której naprawiono identyczne usterki. Wśród nich znalazły się błędy przepełnienia bufora, możliwość ominięcia zabezpieczeń safe_mode i open_basedir oraz możliwość przeprowadzenia ataku techniką “format string”. Szczegółów luk nie ujawniono a deweloperzy PHP nalegają, by użytkownicy jak najszybciej zainstalowali poprawione wersje oprogramowania.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.