Naciśnij ESC aby zamknąć

“Piraci” z internetu

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komendy miejskiej we Wrocławiu, zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o nielegalne rozpowszechnianie w sieci cudzych utworów i programów komputerowych. Na twardych dyskach używanych przez nich komputerów ujawniono blisko 26,5 tys. utworów muzycznych, 600 filmów i programów komputerowych.

Mieszkańcy Wrocławia, w wieku od 22 do 31 lat, są podejrzani o nielegalne rozpowszechnianie w sieci utworów muzycznych, filmów i programów komputerowych. Policjanci zabezpieczyli również trzy komputery używane do nielegalnego rozpowszechniania cudzych utworów. Podczas oględzin na dyskach twardych tych komputerów, policjanci ujawnili blisko 26.500 utworów muzycznych oraz ponad 600 filmów i programów komputerowych. Łącznie zabezpieczono około 800 GB nielegalnie sprowadzonych zasobów informatycznych.

Przypomnijmy, że za nielegalne rozpowszechnianie cudzych utworów grozi odpowiedzialność karna pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast w przypadku programów komputerowych odpowiedzialność ta wzrasta do lat 5.

Źródło: Komenda Główna Policji

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.