Naciśnij ESC aby zamknąć

Pierwsza groźna luka w Viście

W programie Windows Mail następcy Outlook Express, odkryto poważną dziurę, która może doprowadzić do uruchomienia kodu bez informowania o tym użytkownika.

Wykorzystanie luki przez atakującego nie jest łatwe. Kod musi uruchomić użytkownik klikając na przygotowany przez atakującego link, istnieją jednak poważne ograniczenia co do lokacji i nazwy możliwego do uruchomienia w ten sposób oprogramowania. Kod możliwy do uruchomienia z wykorzystaniem luki w Windows Mail musi być w formie pliku wykonalnego nazwanego tak samo jak katalog, w którym się znajduje, np. winrm.cmd ulokowany w C:/windows/system32/winrm.

Podatność pozytywnie została przetestowana na różnych wersjach Windows Vista (Ultimate, Home Premium, Home Basic, Enterprise, Business)

Microsoft poinformował, że zbada sprawę i przypomina żeby być bardzo ostrożnym klikając na linki w otrzymywanych wiadomościach.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.