Naciśnij ESC aby zamknąć

Phisherzy atakują Twittera

twitter.png
Eksperci ostrzegają przed nową serią ataków phishingowych wymierzonych w Twittera. Przestępcy wykorzystują system bezpośrednich wiadomości. Do użytkowników serwisu docierają informacje z dołączonym odnośnikiem.

Po kliknięciu są oni przenoszeni na fałszywą witrynę udającą Twittera. Tam są zachęcani do zalogowania się. Gdy to zrobią, przestępcy zdobywają ich dane, logują się na konto i rozsyłają kolejne informacje do jego znajomych. Celem przestępców jest zdobycie dostępu do jak największej liczby kont Twittera, a następnie zachęcenie użytkowników do kliknięcia w odnośnik prowadzący do witryny, na której następuje atak i próba przejęcia kontroli nad komputerem ofiary.

Źródło: www.arcabit.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.