Naciśnij ESC aby zamknąć

OWASP Spring of Code 2007

Organizacja OWASP ogłosiła uruchomienie nowego programu OWASP Spring of Code 2007 (SpoC 007). Jego celem jest finansowe wsparcie projektów związanych z poprawą bezpieczeństwa aplikacji, promowaną przez całą społeczność OWASP.

Zgłosić może się każdy, kto ma chęci i dobry pomysł. Wymagane jest jedynie zaangażowanie i dotrzymywanie wyznaczonych ram czasowych (projekt musi się zakończyć do 9 lipca 2007). Wstępny budżet wynosi 110000$ i pochodzi z datków poszczególnych członków OWASP, konferencji oraz wsparcia udzielonego przez nowych członków SPI Dynamics i EDS. Budżet wstępnie został rozdzielony na poszczególne projekty, w zależności od wielkości:

– 20000$ – 1 wielki projekt
– 50000$ – 10 dużych (po 5000$ na każdy)
– 20000$ – 8 średnich (po 2500$ na każdy)
– 10000$ – staż w siedzibie firmy Aspect
– 10000$ – 10 projektów Open Source (po 1000$ na każdy)

Podział budżetu może ulec zmianie w zależności od ilości zgłoszonych projektów. Każdy ze zgłoszonych projektów będzie miał wyznaczonego lidera, a nadzór będzie sprawowany ze strony OWASPu w osobach: Andrew van der Stock, Jeff Williams, Dinis Cruz oraz Dave Wichers. Zapraszamy wszystkich do zgłoszenia swojego pomysłu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie OWASP…

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.