Naciśnij ESC aby zamknąć

Dziurawy OpenOffice

W bibliotece lipwpd, która odpowiedzialna jest za przetwarzanie dokumentów WordPerfecta, odkryto dziurę, która pozwala na doprowadzenie do przepełnienia bufora i uruchomienie dowolnego kodu.

Lipwpd wykorzystywana jest m.in. w Abiword, KOffice i OpenOffice. Luka występuje we wszystkich wersjach biblioteki, z wyjątkiem najnowszej 0.8.9.

Twórcy różnych dystrybucji Linuksa właśnie rozprowadzają pakiety z lipwpd 0.8.9. Niestety, nie przygotowano jeszcze poprawki dla OpenOffice’a, więc opensource’owy pakiet biurowy jest podatny na atak. W tym przypadku nie wystarczy bowiem sama nowa wersja biblioteki. Deweloperzy OpenOffice’a muszą wypuścić cały zaktualizowany program. Dlatego też jego użytkownicy nie powinni otwierać dokumentów WordPerfect pochodzących z niepewnych źródeł.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.