Naciśnij ESC aby zamknąć

Ostatnia szansa na start w Imagine Cup 2008

Microsoft poinformował, że zostały tylko dwa tygodnie na zarejestrowanie się w konkursie technologicznym dla studentów Microsoft Imagine Cup. Start w konkursie to doskonała szansa na sprawdzenie Twoich umiejętności oraz zdobycie cennego doświadczenia i atrakcyjnych nagród. W tym roku zwycięzcy poszczególnych kategorii będą reprezentować nasz kraj w rozgrywce finałowej, która odbędzie się w lipcu w Paryżu.

Microsoft Imagine Cup jest największym międzynarodowym konkursem technologicznym dla studentów. W tym roku jest organizowany już po raz szósty. W zeszłorocznej edycji konkursu wzięło udział około 100 tys. uczestników z ponad 100 państw, w tym 1545 studentów z Polski. Uczestnicy rywalizują ze sobą w 3 obszarach, obejmujących w sumie 9 kategorii:

Rozwiązania technologiczne:
• Projektowanie oprogramowania
• Projektowanie systemów wbudowanych
• Projektowanie gier

Bitwa na umiejętności:
• Projekt Hoshimi – bitwa programistyczna
• Technologie informatyczne
• Algorytmy

Sztuka cyfrowa:
• Film krótkometrażowy
• Fotografia
• Projekt interfejsu

Uczestnicy każdej z tych kategorii wykorzystują technologię do rozwiązania stawianego przez organizatorów problemu. W tym roku motywem przewodnim konkursu jest „technologia, która pomaga chronić środowisko”. Łączna suma nagród w konkursie to prawie 200 tys. USD.

W ubiegłorocznej edycji konkursu, której międzynarodowy finał odbył się w Korei Płd., Polacy startowali w 7 z 9 kategorii konkursowych i zajęli pierwsze miejsca w trzech z nich, co zapewniło nam pierwszą lokatę w klasyfikacji generalnej konkursu. Polacy znaleźli się również wśród sześciu wyróżnionych zespołów, startujących w kategorii Projektowanie Oprogramowania, które stworzyły aplikacje o największym potencjale biznesowym. W nagrodę wezmą udział w szkoleniach biznesowych w ramach prestiżowego programu Imagine Cup Innovation Accelerator.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.