Naciśnij ESC aby zamknąć

Nasza-klasa pod lupą inspektora!

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych przeprowadzi kontrolę serwisu Nasza-klasa.pl, by zbadać czy zamieszczane tam dane osobowe są bezpieczne.

Michał Serzycki podkreślił, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż twórcy portalu podeszli “bardzo profesjonalnie” do kwestii ochrony danych, a kontrola, która rozpocząć ma się w ciągu najbliższych dni, jest po to, by sprawdzić, czy zabezpieczenia danych są wystarczające.

“Kontrola nie ma charakteru restrykcyjnego. Nie chcemy zamykać portalu, ale służyć pomocą. Być może będziemy mogli podpowiedzieć jakieś rozwiązania” – mówił Serzycki. Dodał, że administratorzy serwisu zostali powiadomieni o kontroli we wtorek; ma się ona odbyć w siedzibie spółki Nasza Klasa we Wrocławiu. “Jestem pewien, że nie będzie z tym problemów. Ze strony ludzi, którzy tak wiele miejsca poświęcili zagadnieniu ochrony danych, możemy się spodziewać dobrej współpracy” – powiedział GIODO.

Jednocześnie zaapelował do użytkowników naszej -klasy.pl, by dobrze zastanowili się przed zalogowaniem i dokładnie przeczytali regulamin. “Lekkomyślność, z jaką publikujemy informacje o sobie, jest zatrważająca. Udostępniamy nasze dane z rozbrajającą szczerością. Pamiętajmy, że dostęp do nich mają nie tylko nasi znajomi” – mówił.

Serzycki zaznaczył, że sam jest użytkownikiem serwisu i uważa go za bardzo ciekawe zjawisko socjologiczne. Poinformował, że na naszej-klasie jest zarejestrowanych już 6 mln użytkowników, jest to drugi co do wielkości portal gromadzący dane osobowe w Polsce, ale, sądząc z tempa, w jakim się rozwija, szybko zdobędzie pozycję lidera. “Dlatego postanowiliśmy zadbać o bezpieczeństwo zamieszczonych na nim danych” – wyjaśnił.

Źródło: PAP, o2

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.