Naciśnij ESC aby zamknąć

Odtwarzacze z trojanem

10 tysięcy odtwarzaczy MP3 rozdanych w ramach promocji sieci McDonald w Japonii miało w sobie konia trojańskiego.

We wszystkich 10 tysiącach odtwarzaczy MP3, które rozdano jako nagrody, oprócz logo McDonald’s na obudowie urządzenia oraz 10 załadowanych piosenek, znajdował się także zainstalowany koń trojański QQPass. Tworząca oprogramowanie antywirusowe firma F-Secure podaje, że istnieją pogłoski jakoby samo podłączenie odtwarzacza do komputera z systemem Windows uruchamiało infekcję. Choć jest to mało prawdopodobne, to jednak możliwe do przeprowadzenia przy wykorzystaniu ewentualnej luki w powłoce explorer.exe bądź sterownikach USB.

Po ujawnieniu wpadki, firma McDonald’s oczywiście przeprosiła poszkodowanych “zwycięzców” i uruchomiła dla nich program pomocy technicznej.

Źródło: F-Secure, DI

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.