Naciśnij ESC aby zamknąć

Dziura w binarnym sterowniku NVIDII

Zajmująca się bezpieczeństwem firma Rapid7 opublikowała informacje o groźnej dziurze w binarnym, zamkniętym sterowniku graficznym NVIDII dla Linuksa.

Binarny sterownik graficzny opracowany przez NVIDIĘ dla Linuksa jest wrażliwy na atak związany z przepełnieniem buforu. Atakujący może wykorzystać lukę do uruchomienia dowolnego kodu z uprawnieniami administratora. Błąd może być wykorzystany zarówno lokalnie, jak i zdalnie, na przykład dzięki odpowiednio przygotowanej witrynie www. Co ciekawe sygnały o dziurze pojawiły się już w 2004 i być może istniała ona nawet wcześniej.

NVIDIA udostępniła nową, pozbawioną luki wersję 1.0-9625 sterowników – i zrobiła to jeszcze przed ujawnieniem błędu.

Źródło: ITbiznes

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.