Naciśnij ESC aby zamknąć

Nowy Thunderbird

Dostępna jest już nowa wersja popularnego klienta pocztowego Thunderbird. Mozilla Fundation poprawiła w wersji 2.0.0.16 swojego oprogramowania część błędów związanych z bezpieczeństwem oraz wprowadziła kilka modyfikacji.

W najnowszej wersji Mozilla Thunderbird naprawiono błędy, które wcześniej zostały usunięte w przeglądarce Firefox. Należy zaznaczyć, że luki dotyczące Firefoxa zostały uznane jako krytyczne a usterki związane z Thunderbird uzyskały status „umiarkowanie niebezpiecznych”.

Ta rozbieżność spowodowana jest domyślnym wyłączeniem obsługi JavaScript (wymaganego do przeprowadzenia ataku) w przypadku Thunderbirda.

Wskazana jest jak najszybsza aktualizacja oprogramowania.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.