Naciśnij ESC aby zamknąć

Exploit wykorzystujący lukę w DNS jest już dostępny

W Internecie można już znaleźć kod wykorzystujący lukę w DNS. Szczegółowe informacje na temat luki wyciekły do Sieci w ubiegły poniedziałek. Exploit został napisany przez znanego specjalistę ds. bezpieczeństwa komputerowego – H. D. Moore’a.

Moore, który odpowiedzialny jest także za projekt Metasploit przyznaje, że napisanie kodu było łatwe a wszelkie pomocne informacje znalazł w wywiadzie przeprowadzonym na potrzeby serwisu Wired z odkrywcą luki – Danem Kaminskym.

Moore jest przekonany, że upublicznienie exploitu nie wywoła znacznego wzrostu ilości ataków. Twierdzi, że podobne ataki przeprowadzane są na windowsowe serwery DNS od czterech lat. Eksperci zalecają jednak jak najszybszą aktualizację serwerów.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.