Naciśnij ESC aby zamknąć

Nowy system IPS Nokia w Veracomp

Veracomp, autoryzowany dystrybutor Nokia Enterprise Solutions w Europie Środkowowschodniej, wprowadza na rynek polski nowy system wykrywania i blokowania włamań. Nokia IP390-IPS powstał w kooperacji z SourceFire, producentem znanego systemu IDS – Snort.

Nowe rozwiązanie składa się z następujących komponentów: Nokia IP-390, SourceFire Intrusion Sensor, SourceFire RNA oraz SourceFire Defence Center. SourceFire Intrusion Sensor i SourceFire RNA to aplikacje uruchamiane na platformie Nokia IP390. Pierwsza kontroluje ruch wchodzący do sieci w poszukiwaniu anomalii i generuje alerty, bazując na zdefiniowanych regułach polityki bezpieczeństwa. Druga monitoruje zachowanie komputerów w sieci, bada ich stan i poziom bezpieczeństwa oraz wysyła alerty.

Monitoring ten jest oparty na zasadach analizy behawioralnej. Natomiast SourceFire Defence Center jest wolnostojącym serwerem wykorzystywanym jako centrum zarządzania całym systemem IPS. Urządzenie koreluje wydarzenia i alerty wygenerowane przez Intrusion Sensor i RNA. Aplikacje SourceFire są uruchamiane na poziomie systemu operacyjnego Nokia IPSO LX.

Platforma, na której bazuje system to wydajne urządzenie Nokia IP390 łączące funkcje zapory ogniowej i sieci VPN. Platforma wyposażona jest w cztery porty 10/100/1000 i dwa sloty rozszerzające, które mogą obsłużyć 8 dodatkowych interfejsów Ethernet lub 4 porty Gigabit Ethernet. System dostępny jest w dwóch wersjach różniących się przepustowością (250 i 400 Mbps). Nokia IP390-IPS spełnia wymagania regulacji RoHS.

Veracomp rozpocznie sprzedaż nowych systemów Nokia IP390-IPS 1 października br. Sugerowane ceny detaliczne rozwiązań zaczynają się od 15 000 USD (Nokia IP390-IPS 250 Mbps) i 17 800 USD (Nokia IP390-IPS 400 Mbps). Sensor sieciowy Nokia RNA IP390 kosztuje 7 000 USD.

Źródło: Veracomp

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.