Naciśnij ESC aby zamknąć

Nowa dziura w Windows

Odkryto nową dziurę w Windows 2000, XP i 2003. Dostępny obecnie Proof of Concept umożliwia wykonanie zdalnego ataku DoS.

Haker o nicku cocoruder postanowił napisać tzw. Proof of Concept czyli exploit pokazujący możliwość wykorzystania dziury w obsłudze mailslotów, która została zapatchowana przez Microsoft w niedawnym biuletynie MS06-35. Okazało się jednak, że kod wcale nie exploituje tej dziury a zupełnie nową, dotychczas nieznaną. Microsoft poinformował, że bada sprawę i wypuści poprawkę gdy będzie gotowa. Nie należy jednak spodziewać się, aby zdążył na comiesięczny “poprawkowy wtorek” przypadający 8 sierpnia.

Źródło: dobreprogramy.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.