Naciśnij ESC aby zamknąć

NISCC/SANS Top 20 Internet Attack Targets

UK National Infrastructure Security Coordination Centre (NISCC) oraz SANS Institute będą współgospodażami pierwszej publicznej dyskusji z nowej serii SANS “Top 20”, która odbędzie się w środę 15 listopada 2006r w Londynie. W tym roku nazwa została zmieniona z “Top 20 vulnerabilities” na “Top 20 attack targets”, co odwzorowuje obecną tendencję związaną ze wzrostem aktywności przestępców pochodzących z Azji i Europy wschodniej, których ataki spowodowały wzrost strat o 400 do 500%.

Wzrost strat dotyczy nie tylko oszustw w sferze bankowości ale również niedawno udokumentowanych ataków przeciwko systemom kontroli i nadzoru (używanych w urządzeniach elektrycznych a także między innymi przy rurociągach czy w zakładach chemicznych). Przestępcy atakują podatne produkty, procesy i usługi, korzystając z różnorodnych i bardzo specyficznych słabych punktów związanych z atakowanym celem.

Podczas spotkania wyjaśnione zostaną nowe rodzaje ataków i strat które one powodują oraz przedstawione zostanie sześć głównych zmian we wzorcach ataków, które są dość zaskakujące i przynoszą wiarygodne (by nie powiedzieć “realne”) zagrożenia.

Plan spotkania obejmuje:

* Wprowadzenie – Roger Cummings, Dyrektor, NISCC
* Ataki 0-day: jeden z kluczowych wzorców zaobserwowany w “Top 20” w 2006 roku – Mark Oram, V-ce Dyrektor, NISCC
* Epidemia cyberprzestępczości warta 20 bilionów dolarów: Jak kradną pieniądze w cyberprzestrzeni i lekcja której nas to uczy – Alan Paller, Dyrektor Działu Badań, SANS Institute
* Cyberprzestępczość w Londynie i Wielkiej Brytanii – zaproszony przedstawiciel Metropolitan Police
* Top 20 czyli 20 głównych wzorców ataków internetowych oraz najważniejsze nowe cele atakowane przez cyberprzestępców – Rohit Dhamankar, Redaktor projektu Top 20 oraz inni uczestnicy panelu

Dyskusja jest adresowana w pierwszej kolejności do przestawicieli brytyjskich i europejskich instutucji rządowych, szefów działów bezpieczeństwa w organizacjach o krytycznym znaczeniu (finanse, komunikacja, paliwa i energetyka, rurociągi, itp.), przedstawicieli prasy i mediów a na samym końcu (jeśli będą jeszcze miejsca) dla wszystkich pozostałych zainteresowanych.

Źródło: SANS Institute

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.