Naciśnij ESC aby zamknąć

Niezałatany program ułatwił włamanie

Wyłączony firewall i niezałatane oprogramowanie pozwoliły cyberprzestępcom na włamanie do serwera University of Colorado i zapoznanie się z danymi osobowymi niemal 45 tysięcy studentów.

“Serwer nie był odpowiednio zabezpieczony, a ważne dane nie były właściwie chronione” – stwierdził Bobby Schnabel z uniwersyteckiej administracji. “Połączenie błędów ludzkich i technicznych przyczyniło się do ujawnienia danych osobowych. Nie ma dowodów na to, że zostały one ukradzione” – dodał.

Przestępcy skorzystali z niezałatanej luki w pakiecie Symantec Norton AntiVirus. Atakujący najprawdopodobniej nie chcieli ukraść danych, ale usiłowali uczynić serwer częścią botnetu. Gdyby firewall był włączony, do zdarzenia by nie doszło.

Schnabel stwierdził, że incydent miał miejsce, ponieważ zaatakowany serwer należy do jednej z mniej ważnych maszyn i nie przywiązywano do jego zabezpieczeń odpowiedniej uwagi.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.