Naciśnij ESC aby zamknąć

Nieletni handlował w sieci pirackimi płytami

Dwa komputery i ponad 400 płyt DVD z nielegalnymi kopiami filmów zabezpieczyli policjanci w domu 16-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego. Nastolatek sprzedawał je za pośrednictwem Internetu.

Od dłuższego czasu krośnieńscy policjanci sprawdzali informację o osobie, rozprowadzającej wśród użytkowników Internetu nielegalnie skopiowane filmy. Pełną ofertę można było znaleźć na jednej ze stron w sieci.

Praca funkcjonariuszy sekcji do walki z przestępstwami gospodarczymi pozwoliła zlokalizować komputer i adres domniemanego sprawcy. Wczoraj policjanci przeszukali jego miejsce zamieszkania, znajdując 437 płyt DVD z nielegalnie skopiowanymi filmami i dwa komputery, wykorzystywane do przestępczego procederu.

Piratem komputerowym okazał się niespełna 17-letni chłopiec. Zaskoczony działaniem policji nastolatek przyznał się do nielegalnego handlu i podczas przesłuchania wyjawił szczegóły swojej działalności.

Nieletni pirackie nagrania sprzedawał na zamówienie lub za pośrednictwem internetowych portali aukcyjnych po kilka złotych za sztukę. Chcąc podnieść swoją wiarygodność w sieci, nastolatek zawierał także fikcyjne transakcje z kolegami, a później wymieniał się z nimi pozytywnymi opiniami.

Przyjmując przelewy za sprzedane płyty, 16-latek korzystał z konta bankowego swojej mamy, do którego miał upoważnienie.

Niebawem sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie chłopca.

Policja sprawdzi również, kto kupił od nastolatka pirackie kopie filmów. Osoby te mogą spodziewać się zarzutu paserstwa.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.