Naciśnij ESC aby zamknąć

Nielegalna kopiarnia zlikwidowana

Stołeczni policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą zlikwidowali w jednym z mieszkań w Wawrze nielegalną kopiarnię płyt z filmami, programami komputerowymi i muzyką. Zabezpieczono DVD i CD oraz sprzęt do kopiowania o wartości rynkowej około 190.000 złotych. Zatrzymano 28-letnią obywatelkę Ukrainy i 23-letniego Ormianina.

Dziś wcześnie rano policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej weszli do jednego z mieszkań w Wawrze. Z ich informacji wynikało, ze od pewnego czasu trwa tam nielegalny proceder kopiowania płyt. Bez wymaganych uprawnień i zezwoleń kopiowano tam filmy, programy komputerowe, utwory muzyczne oraz gry Play Station 2.

Gdy funkcjonariusze wkroczyli do środka, zabezpieczyli wewnątrz sprzęt do kopiowania płyt: trzy komputery z nagrywarkami DVD, dwie drukarki, skaner oraz dysk twardy. Łącznie zabezpieczono: 791 filmów, 315 gier na PC, 33 płyt z muzyką, 367 gier Play Station 2, trzy systemy operacyjne, wszystko o łącznej wartości rynkowej około 190.000 złotych. W mieszkaniu znaleziono też poligrafię i torebki do pakowania „pirackich” płyt.

Zatrzymano 28-letnią obywatelkę Ukrainy i 23-letniego obywatela Armenii. W rozmowie z policjantami oboje przyznali, że nielegalnym procederem trudnili się co najmniej od kilku miesięcy. Było to dla nich stałe źródło dochodu. Policjanci szacują, że przez ten czas wprowadzili na rynek tysiące nielegalnych płyt.

Źródło: Komenda Główna Policji

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.