Naciśnij ESC aby zamknąć

Nieautoryzowany dostęp za pośrednictwem Samby

samba_logo.png
Najnowsza wersja Samby (3.4.5) umożliwia nieautoryzowany dostęp do wszystkich plików na serwerze.
Do skutecznego przeprowadzenia ataku wymagany jest dostęp do usługi dla użytkownika [i]anonumous[/i] z uprawnieniami zapisu dla dowolnego katalogu.

Odpowiednia modyfikacja klienta Samby (exploit autorstwa Kingcope), a konkretniej funkcji [i]UNIX symlink[/i], pozwala na utworzenie linku symbolicznego wykraczającego poza uprawnienia użytkownika.

W przyszłym tygodniu planowane jest wydanie wersji finalnej 3.5.0 Samby, jednak jak do tej pory wersja RC2 również jest podatna na atak. Developerzy nie udzielili komentarza w tej sprawie.

[i]Info: Herki[/i]

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.