Naciśnij ESC aby zamknąć

14 procent wyszukiwań prowadzi do malware

W raporcie o stanie bezpieczeństwa w internecie za 2009 rok, producent oprogramowania zabezpieczającego stwierdził, że ilość niebezpiecznych stron w wynikach wyszukiwania wzrosła o 225 procent podczas gdy 71 procent z nich to legalne strony, na które się włamano. Częściej próbowano użytkowników zwabić wprost na niebezpieczne strony, a masowe infekcje stron spadły o 3,3 procent w pierwszej połowie roku.

Stwierdzono również, że 95 procent komentarzy na blogach, w chat roomach i na forach dyskusyjnych to spam lub wiadomości mające prowadzić do zainfekowania komputerów. Ponadto 35 procent stron zawierało kod, który miał ukraść wrażliwe informacje,a 58 procent wszystkich incydentów, w których ukradziono dane miało miejsce na stronach www.

Carl Leonards, Websense starszy menager badań bezpieczeństwa powiedział, w ciągu ostatnich 6 miesięcy zauważyliśmy zmianę strategi autorów malware stymulowaną wzrostem popularności aktywności web 2.0.

Przestępcy stają się sprytniejsi, zmieniając strategię na bardziej przemyślane ataku, celujące w mniej stron za to z większym ruchem optymalizując efektywność ataku.

Źródło:
[i]www.networkworld.com[/i]

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.