Naciśnij ESC aby zamknąć

NETASQ wzmacnia obecność w Polsce

NETASQ – dostawca rozwiązań do kompleksowej ochrony sieci klasy UTM uruchomił polski serwis WWW dedykowany rozwiązaniom tej firmy. Serwis prowadzony jest we współpracy z firmą DAGMA, dystrybutorem rozwiązań NETASQ w Polsce.

Uruchomienie serwisu www.netasq.pl w polskiej wersji językowej jest kolejnym krokiem budowania obecności NETASQ w Polsce i odpowiedzią na rosnące zainteresowanie rozwiązaniami europejskiego dostawcy rozwiązań klasy UTM wśród klientów oraz resellerów.

– Wchodzimy w kolejny etap współpracy z dystrybutorem rozwiązań NETASQ w Polsce. Dzięki aktywnym działaniom DAGMY NETASQ wzmacnia swoją pozycję na młodym polskim rynku firewalli sprzętowych i rozwiązań klasy UTM. Nowy serwis jest częścią szerszego spektrum działań marketingowych, które prowadzimy w Polsce – podkreślił Dominique MEURISSE, Executive Vice President NETASQ.

Premiera nowego serwisu w polskiej wersji językowej jest połączona z kampanią reklamową rozwiązań NETASQ w Internecie wąsko kierowaną do grupy administratorów IT i osób zainteresowanych firewallami sprzętowymi. DAGMA we współpracy z producentem organizuje również w całej Polsce serię konferencji dla klientów i resellerów zainteresowanych rozwiązaniami klasy UTM.

Z podsumowania sprzedaży NETASQ w roku 2008 wynika, że mimo ogólnoświatowego kryzysu firma podniosła tempo wzrostu – licząc rok do roku firma NETASQ osiągnęła 36% wzrost dochodów. Doskonałe wyniki NETASQ umocnił czwarty kwartał 2008 roku, kiedy to firma NETASQ po raz pierwszy zaprezentowała, a następnie wprowadziła do sprzedaży nową serię rozwiązań UTM serii U. Dzięki unikatowym funkcjonalnościom modeli urządzeń UTM serii U sprzedaż w ostatnim kwartale 2008 roku wzrosła o 50% w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzedzającym.

Rozwiązania UTM (Unified Threat Management) firmy NETASQ to urządzenia integrujące w jednej obudowie wszystkie elementy niezbędne do kompletnego zabezpieczenia sieci lokalnej. Rozwiązania te zawierają firewall, system wykrywania i blokowania włamań IPS , serwer VPN, system antywirusowy, system antyspamowy wspierany heurystyką oraz system filtrowania dostępu do stron internetowych (filtr URL). Dzięki firmie DAGMA, wyłącznemu dystrybutorowi rozwiązań NETASQ w Polsce, urządzenia te są obecne na polskim rynku od niemal dwóch lat i od tego czasu skutecznie konkurują z takimi rozwiązaniami jak Fortigate, Panda GateDefender czy ZyWall UTM.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.