Naciśnij ESC aby zamknąć

Następny serwer rządowy z błędami – parp.gov.pl

Aplikacja strony “Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości” (PARP) zawiera błędy.

Są to błędy dzięki którym mamy możliwość czytania praktycznie dowolnego pliku konfiguracyjnego na serwerze (oprócz /etc/shadow), wymaga to tylko znajomości systemu Linux oraz wiedzy gdzie są jakiego typu pliki przechowywane na takim serwerze.

Każdy z plików konfiguracyjnych daje nam dużą wiedzę na temat działających usług w systemie. Na pewno wiedza na temat konfiguracji serwera jest przydatna dla agresora i ułatwiłaby mu próbę ataku w celu nieautoryzowanego wejścia na serwer, co może doprowadzić do przejęcia nad nim kontroli.

Serwer rządowy z powodu tych oraz innych blędów, pod względem bezpieczeństwa klasyfikuje się bardzo nisko.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) została powiadomiona o błędach.

Przykładowy plik: /etc/passwd

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.