Naciśnij ESC aby zamknąć

Indie mają najwięcej hakerów

Indie przodują pod względem liczby hakerów i dokonanych przez nich włamań. Tylko w ciągu pierwszej połowy ubiegłego roku włamali się oni do 39 stron z domenami „gov. in”, 81 z domeną „co. in” i 158 z domenami typu „net. in”, „nic. in”, czy „ernet. in”.

Tak wynika z danych lokalnego Departamentu Technologii Informatycznych. W sumie, indyjscy hakerzy dokonali w minionym roku 1752 włamania, dwukrotnie więcej niż rok wcześniej.

Najczęściej atakowane są komputery w Bombaju, Dheli i Bangkoku, co wiąże się z liczbą użytkowników komputerów i jakością antyhakerskich zabezpieczeń.

Źródło: WebInside

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.