Naciśnij ESC aby zamknąć

Najpopularniejsze wirusy lipca 2006 według Kaspersky Lab

Kaspersky Lab prezentuje listę 20 szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników w lipcu 2006 r.
Czerwiec różnił się od poprzednich miesięcy: w okresie tym odnotowaliśmy duże epidemie spowodowane niespodziewanym powrotem robaka Nyxem.e. Szkodnik ten stanowił prawie 17 proc. złośliwego kodu wykrywanego w ruchu pocztowym i wszystko wskazywało na to, że w lipcowym rankingu robak ten zajmie pierwsze miejsce. Jednak pomimo gwałtownego rozprzestrzeniania się Nyxema pierwszą lokatę zachował Mytob.c, chociaż stracił 4 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca. W lipcu robaki Nyxem.e. i Mytob.c dzielił jeden punkt procentowy. Tym bardziej nie możemy się doczekać, jak sytuacja rozwinie się w sierpniu.

Sierpień jest tradycyjnie miesiącem epidemii. Ewidentnym przykładem mogą być trzy ostatnie lata: rok 2003 – Lovesan, 2004 – liczne warianty Mydooma, 2005 – Mytob / Bozori (zwany znany również jako Zotob). Jednak prawie wszystkie te epidemie poprzedzało ujawnienie luk w systemie Windows. Tak więc to, czy w sierpniu wystąpi epidemia, będzie zależeć od wykrycia nowych luk.

Pełny raport znajduje się w Encyklopedii Wirusów firmy Kaspersky Lab pod adresem http://viruslist.pl/analysis.html?newsid=262

Źródło: kaspersky

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.